Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech to okazja do poznania najnowszych trendów i technologii w branży komunalnej, szansa na znalezienie potencjalnych klientów, zawarcie owocnych kontraktów sprzedażowych oraz realizację wyznaczonych celów. Kolejna edycja targów odbędzie się od 10 do 11 kwietnia 2024 roku w Targach Kielce. Po raz pierwszy w tym samym czasie zaplanowano targi budownictwa infrastrukturalnego Autostrada Nowa Infrastruktura.

 

Ekotech 2024

 

Miejsce spotkań najlepszych w branży komunalnej

Od ponad 23. lat w targach Ekotech biorą udział wiodące marki z branży komunalnej, dla których spotkanie na targach jest okazją do wymiany doświadczeń i poznania najnowszych rozwiązań w sektorze gospodarowania odpadami. W kieleckim ośrodku wystawienniczym swoją ofertę prezentują najlepsi producenci maszyn, urządzeń i kompletnych systemów do recyklingu oraz maszyn do zmniejszania objętości odpadów i surowców wtórnych, producenci magazynów dla branży recyklingowej, a także firmy z inteligentnymi systemami wywozu śmieci oraz oprogramowaniem ułatwiającym prowadzenie działalności w obszarze gospodarki odpadami. Na targach nie zabraknie również przedsiębiorstw zajmujących się transportem i utylizacją odpadów medycznych i odpadów weterynaryjnych, a także pojazdów elektrycznych stosowanych w gospodarce odpadami.

Targi Ekotech są odpowiednim miejscem do prezentacji nowoczesnych technologii i rozwiązań stosowanych w branży komunalnej. Spotkanie na targach daje szansę wielu firmom na znalezienie potencjalnych klientów, a także nawiązanie owocnej współpracy biznesowej. W wydarzeniu biorą udział zarówno przedstawiciele samorządów, pracownicy administracji publicznej z wydziałów zajmujących się gospodarką komunalną, jak również przedstawiciele wiodących firm związanych z gospodarowaniem odpadami i ochroną środowiska – wyjaśnia Marcin Musiał, menadżer Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami w Targach Kielce.

 

Ekotech 2024

 

Miejsce udanych premier i prezentacji nowości

Poprzednia edycja spotkania branży komunalnej w Targach Kielce obfitowała w wiele nowości i premierowych prezentacji. W trakcie wydarzenia można było zapoznać się z takimi rozwiązaniami jak m.in.: najnowsze modele rozdrabniaczy przemysłowych dla branży gospodarki odpadami, nowoczesne prasy do przetwarzania odpadami, inteligentny kosz na śmieci oraz automat do zwrotu opakowań. Swoją premierę miała również najnowsza Ekozgniatarka Mamut do kompresowania odpadów.

Na targach Ekotech zadebiutowaliśmy z urządzeniem Mamut, z czego jestem bardzo zadowolony. Nasze stoisko odwiedziły osoby zainteresowane konkretną ofertą. Wśród zwiedzających jest bardzo mało ludzi niezwiązanych z branżą. Porównując do innych targów gdzie byliśmy również wystawcami, muszę pogratulować Kielcom tego wydarzenia – podkreśla Piotr Trzepatowski z firmy Eurocentrum Polska, przedstawiciel marki ekozgniatarki.pl.

O tym, że targi Ekotech to miejsce owocnych spotkań i prezentacji przekonali się przedstawiciele firmy King, która od wielu lat zajmuje się produkcją, sprzedażą, montażem i serwisem urządzeń hakowych, bramowych oraz wywrotek:

Zainteresowanie podczas Ekotech przerosło nasze oczekiwania. Nie wiedzieliśmy, że będzie aż tak dobrze. Takie wydarzenia są potrzebne dla całej branży. Możemy zwiększać wiarygodność, pokazywać się szerszej publiczności, nawiązywać nowe współprace biznesowe – dodaje Filip Gac z firmy King.

 

Ekotech 2024

 

Miejsce merytorycznych spotkań, konferencji i seminariów

Stałym punktem targów Ekotech są merytoryczne spotkania, konferencje i seminaria. Tradycją targów Ekotech stało się organizowane od dekady przez firmę AK Nova Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami, wydarzenia organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów Eko-Auto oraz spotkania poświęcone zagadnieniom ochrony środowiska i gospodarce odpadami od firmy Ekolog. W trakcie konferencji pn. „Razem tworzyMY Ekoświętokrzyskie” organizowanej z inicjatywy Departamentu Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego poruszane są zagadnienia związane z gospodarką o obiegu zamkniętym. Odwiedzający targi Ekotech mogą wziąć udział także w konkursach z cennymi nagrodami.

Miejsce wyróżnień najlepszych w branży

Wybrane produkty i innowacyjne rozwiązania branżowe prezentowane podczas targów Ekotech nagradzane są podczas uroczystej gali, na której wręczane są medale targowe oraz nagrody przyznawane za prezentacje targowe. Dla wielu firm daje to motywacje do dalszego działania i jest impulsem do dalszego rozwoju.

24. Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech odbędą się od 10 do 11 kwietnia 2024 roku w Targach Kielce. W tym samym czasie zaplanowano targi Autostrada Nowa Infrastruktura. Tematem wspólnym dla branży komunalnej oraz branży budownictwa infrastrukturalnego, jaki poruszony zostanie podczas targów będzie zrównoważony rozwój oraz „zielone działania” mające kluczowe znaczenie dla ochrony środowiska.

 

ZAPRASZAMY